Najlepsze filmy wojenne - część I

Najlepsze filmy wojenne

Pewnie w okresie najbliższych ferii częściej będziemy myśleli o obejrzeniu jakiegoś dobrego filmu w domowym zaciszu niż miało to miejsce w ubiegłych latach. Dlatego postanowiliśmy przygotować cykl kilku artykułów, w których będziemy polecać filmy, które naszym zdaniem zasługują na uwagę. Poniżej znajdziecie pierwszą partię ciekawych filmów wojennych. Niektóre z nich są dość nowe, więc jest spora szansa, że jeszcze ich nie widzieliście, warto więc nadrobić zaległości. W najbliższych dniach opublikujemy na tej stronie dodatkowe propozycje.

1. 1917 (2019)

Niezapomniane zdjęcia Rogera Deakinsa oraz montaż filmu Lee Smitha, dzięki któremu mamy wrażenie, że film jest nagrywany jednym ujęciem dają niesamowite wrażenie. Jeśli chcemy odczuć klimat I wojny światowej, to koniecznie powinniśmy zobaczyć ten film. W rolach głównych młodzi i utalentowani aktorzy: George MacKay oraz Dean-Charles Chapman. Oprócz nich na ekranie możemy podziwiać takie gwiazdy jak Benedict Cumberbatch czy Colin Firth. Ocena na portalu Filmweb: 7,8.



2. Bękarty wojny (2009)

Film w reżyserii Quentina Tarantino. Na ekranie możemy podziwiać takie gwiazdy jak Brad Pitt czy Christoph Waltz. Ocena na portalu Filmweb: 8,0 przy aż 560 tysiącach oddanych głosów. Jeśli ktoś jeszcze nie miał okazji obejrzenia tego filmu, to koniecznie powinien to nadrobić. Nawet jeśli nie przypadły wam do gustu inne produkcje tego reżysera jak "Wściekłe psy" czy "Pulp fiction", to tym razem możecie być pozytywnie zaskoczeni. 


3. Dunkierka (2017)

Film w reżyserii Christophera Nolana. Zdobył trzy Oscary za najlepszy dźwięk, montaż (za któy odpowiedzialny był Lee Smith, który pracował również przy filmie "1917") oraz montaż dźwięku. Ocena na portalu Filmweb: 7,8. W filmie poznajemy historię aliantów przypartych przez wroga do wybrzeża morza pod Dunkierką. 


4. Chłopiec w pasiastej piżamie (2008)

Ocena na portalu Filmweb: 8,2, niemal 389 tysięcy głosów. Film opowiada historię ośmioletniego syna niemieckiego oficera SS, który zaprzyjaźnia się z żydowskim chłopcem przebywającym w obozie. Niektórzy internauci narzekają na znaczne oderwanie obozu przedstawionego w tym filmie od realiów II wojny światowej, ale mimo to warto obejrzeć ten dramat.


5. Bardzo długie zaręczyny (2004)

Wojenny film romantyczny z 2004 roku. Ocena na portalu Filmweb: 7,3.W tym dramacie ukazano historię Mathilde, która po zakończeniu I wojny światowej wyrusza na poszukiwania swojego dawnego narzeczonego, który za dezercję został skazany na pewną śmierć. Jednak już po zakończeniu wojny Mathilde otrzymuje informacje, że jej narzeczony nadal żyje.


Kolejna porcja filmów wojennych, które powinien obejrzeć każdy fan tego gatunku, już wkrótce.

Komentarze

Popularne posty